Udało się! Zebraliśmy całą kwotę potrzebną na zakup wózka!

Udało się! Zebraliśmy całą kwotę potrzebną na zakup wózka!

10 grudnia 2016 r. w hali sportowej w Marcinkowicach odbyła się impreza charytatywna „Mikołajki dla Michałka”. Wzięło w niej udział ponad 400 osób.
Na scenie wystąpiło kilkunastu uczniów z naszej szkoły prezentując swoje talenty artystyczne. Młodzi artyści śpiewali piosenki, tańczyli, deklamowali wiersze, grali na różnych instrumentach. Publiczność mogła również podziwiać  tancerzy ze szkoły tańca Athina, składankę pieśni i tańców ludowych w wykonaniu zespołu „Marcinki”, pokaz sztuk walki Bractwa Rycerskiego oraz pokaz Judo.

W przerwie między występami można było zrobić zakupy na świątecznym kiermaszu. Była też okazja  do miłego spędzenia czasu w kawiarence i skosztowania wspaniałych wypieków. Oczywiście sporym zainteresowaniem cieszyła się loteria, w której głównymi nagrodami były tablet i rower górski. Najmłodsi mogli ozdobić swoją twarz świątecznymi wzorami i pomalować paznokcie u profesjonalnych kosmetyczek.
Niezapomnianą atrakcją tego popołudnia było spotkanie z wyjątkowym gościem – Świętym Mikołajem. Wszystkie dzieci przywitały go radosnymi okrzykami, a Mikołaj obdarował je słodkościami. Na koniec wystąpił zespół „40 Synów i 30 Wnuków jeżdżących na 70 Oślętach” (na zdjęciu), który porwał wszystkie dzieci do szalonej spontanicznej zabawy.
Te wszystkie atrakcje przygotowano po to, aby zebrać pieniądze na wózek inwalidzki oraz rehabilitację ciężko chorego ucznia naszej szkoły.
Główny bohater dnia – Michał Cymerman – był obecny na całej uroczystości. Razem z Rodziną i wszystkimi gośćmi oglądał występy, kibicował i dodawał otuchy swoim kolegom na scenie. Uczniowie z Jego klasy przygotowali dla Michała specjalną niespodziankę – tort oraz wielką kartkę z życzeniami urodzinowymi, a licznie zgromadzona publiczność zaśpiewała radosne i bardzo głośne „Sto lat”. Chłopiec był bardzo szczęśliwy i wzruszony.

Dobre serca, empatia i hojność uczestników imprezy okazały się ogromne!

Dodaj komentarz

Close Menu