You are currently viewing Mikołajki dla Michałka

Mikołajki dla Michałka

Już niedługo odbędzie się wyjątkowa, charytatywna impreza zorganizowana dla 12-letniego Michała. 10 grudnia w hali sportowej w Marcinkowicach odbędą się specjalnie dla niego charytatywne Mikołajki.

Michał ma 12 lat i walczy z dystrofią mięśniową Duchenne’a. Jest to choroba genetyczna, prowadząca do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni. Dotyka jednego na trzy tysiące chłopców. Dystrofie zawsze mają charakter postępujący tzn. objawy pogłębiają się wraz z wiekiem. Wraz z rozwojem dziecka choroba atakuje stopniowo wszystkie mięśnie doprowadzając do ich zaniku lub uszkodzeń. Z czasem towarzyszy temu utrata umiejętności chodzenia, trudności w mówieniu a wraz z postępem choroby i oddychaniu. Ta choroba odbiera nadzieję, samodzielnośc i oddech. Michał ma świadomość tego, że jest chory na nieuleczalną chorobę. Czasem ma lepsze, czasem gorsze dni, ale zawsze jest pogodny i ma marzenia. Systematyczna rehabilitacja, zabiegi ortopedyczne, basen oraz suplementy diety mogą opóźnić postęp choroby. Michał nie porusza się samodzielnie. Ułatwieniem dla Michała i jego najbliższych będzie wózek elektryczny dostosowany do aktualnego stanu zdrowia i do obecnej sylwetki ciała.

Impreza potrwa od 16:00 do 19:00, w tym czasie nie zabraknie atrakcji takich jak pokaz Bractwa Rycerskiego oraz pokaz szkoły tańca Athina. Odbędzie się również kiermasz świąteczny, a także wyjątkowy koncert muzyczny w wykonaniu zespołu „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na oślętach”.

Dodaj komentarz